házhozszállítás ikon
Expressz szállítás
Motor-Systems logó

Pályázatok

A kedvezményezettek neve:

Motor-Systems Kft. és Pannon Egyetem – a projekt konzorciumi formában valósul meg

A fejlesztés tárgya, célja: IOT HAJTÓMŰVES MOTOR FEJLESZTÉSE

A támogatás összege: 441 576 537 Ft

A projekt összköltsége: 557 560 591 Ft

Támogatási arány: 79,19%

Projekt azonosítója: 2024-1.1.1-KKV_FÓKUSZ-2024-00057

A projekt

A Motor-Systems Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. valamint a Pannon Egyetem konzorciumi formában benyújtott pályázata vissza nem térítendő támogatásban részesült a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által kiírt KKV Fókuszterületi Innovációs Programban. Az 557 560 591 Ft összköltségű projekt támogatási intenzitása 79,19%, a megítélt vissza nem térítendő támogatás összege: 441 576 537 Ft.  

A támogatásnak köszönhetően a Motor-Systems Kft. és a Pannon Egyetem egy olyan rendszert tud kifejleszteni, amely a legmodernebb technológiákat alkalmazza a meghibásodások előrejelzésére, jelentősen csökkentve a leállási időt és a karbantartási költségeket. 

A prediktív karbantartás folyamatos állapotfigyelésen és adatvezérelt elemzésen alapul, lehetővé téve az időben történő beavatkozást még a hibák kialakulása előtt. Az új rendszer kulcskomponensei, mint a frekvenciaváltók, villanymotorok és hajtóművek, folyamatos monitorozása biztosítja a gyors diagnosztizálást és a problémák korai kezelését. 

A projekt lényege egy Wi-Fi modullal, illetve egyéb szenzorokkal ellátott hajtásvezérlő kifejlesztése, amely távoli hozzáférést tesz lehetővé. Az adatokat vezeték nélkül gyűjti, és egy központi rendszerbe továbbítja elemzés céljából. A big data infrastruktúra és mesterséges intelligencia alkalmazásával a rendszer képes anomáliák gyors felismerésére, és egy applikáción keresztül a felhasználók valós időben figyelemmel kísérhetik majd az eszközök állapotát.

A rendszer jelentős előnyökkel fog járni, hiszen lehetővé teszi a meghibásodások korai előrejelzését, így a váratlan leállások megelőzhetők, ami nemcsak a karbantartási költségeket csökkenti, de a folyamatos üzemelést is biztosítja. Az eszközök állapotának optimalizált monitorozása révén a meghosszabbított élettartam is garantálható, miközben a pontosabb adatelemzés elősegíti a hatékonyabb döntéshozatalt. Az előrejelző karbantartási folyamatok optimalizált ütemezéséhez nagyban hozzájárul az adatok rendszerszintű kiértékelése, amely az erőforrások hatékonyabb felhasználását is támogatja.

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2026.12.31